jakie koszty?

Koszt leczenia – 16.800 ZŁ

opłata zawiera: konsultacje do operacji, laparoskopowa operacja, pobyt w szpitalu 1 doba (bez innych, ukrytych kosztów)


Porównanie warunków leczenia

Jest grupa osób wybierających miejsce leczenia jedynie na podstawie ceny zabiegu. Warto jednak sprawdzić, na co składa się koszt leczenia i co za to się otrzymuje. Wybierając miejsce do leczenia proponuję PORÓWNAĆ, co jest oferowane w miejscu, w którym operuję swoich pacjentów (szp. MSW Bydgoszcz) oraz w innych szpitalach, lecznicach.

Organizacja leczenia szpital MSW w Bydgoszczy inny szpital
zabieg na sprzęcie najlepszych firm TAK ??
opaska LAP-BAND TAK ??
doświadczony chirurg stale dyżurze TAK ??
internista kardiolog stale na dyżurze TAK ??
dostęp do oddz. Intensywnej Terapii TAK ??
laboratorium analityczne – stale czynne TAK ??
pracownia RTG (kontrola położenia opaski) TAK ??
oddział chirurgii bez „ostrego dyżuru" – spokojna noc TAK ??
możliwość re-operacji w tym samym szpitalu TAK ??
stale czynny blok operacyjny TAK ??
cykliczne spotkania grupy wsparcia „Klubu Grubasa" TAK ??

Koszt wypełnienia opaski – 500 zł lub w cenie porady

 

opaska5Opaska, którą zakłada się na żołądek jest PUSTA i taka pozostaje przez pierwszych 4-8 tygodni. Jest to okres, w którym opaska ma wrosnąć w tkanki w zaplanowanym miejscu. Dlatego też zaleca się we wczesnym okresie nie zmuszać żołądek do gwałtownej, nasilonej pracy – np. poprzez przyjmowanie ciężkostrawnych posiłków. Gdy pokarm jest trudny do strawienia – nasila to skurcze żołądka. Może to przesunąć opaskę w inne miejsce niż to było zaplanowane. Po 6-8 tygodniach jest czas na wypełnienie opaski.

 

port naklucieMożna wykonać wypełnienie w dwojaki sposób:

  1. na sali operacyjnej (lub zabiegowej) pod kontrolą aparatu rentgenowskiego. Poprzez skórę wkłuwa się specjalną igłę do portu a następnie podaje się płyn, który wypełnia opaskę. Na RTG dokładnie widać, jakie jest położenie opaski oraz jakim strumieniem przepływa kontrast z przełyku do żołądka. Wg tego obrazu można dobrać stopień wypełnienia opaski. Ten sposób postępowania jest najbezpieczniejszy. Taką kontrolę wykonuję jedynie w szpitalu MSW w Bydgoszczy we wtorki lub czwartki. Koszt takiego wypełnienia to 500 zł.
  2. Uproszczony sposób – bez kontroli RTG. Płyn do opaski podaję w gabinecie podczas kontroli pacjenta. Na podstawie rozmowy z określam stopień wypełnienia opaski (uczucie głodu, możliwość spożywania większych pokarmów). Koszt takiego wypełnienia bez RTG – to koszt konsultacji (150 zł Bydgoszcz, 180 zł Poznań, 200 zł Warszawa).

Dopełnienie opaski wykonuje się, gdy przez 3-4 tygodnie waga pacjenta się nie zmienia lub gdy zaczyna przybierać na wadze.

Gdy waga spada choćby 0,5 kg miesięcznie – opaski nie trzeba dopełniać!


Gdy są wskazania zabieg dopełnienia opaski powtarza się co 2-3 miesiącach, tak aby stopniowo ucisnąć ścianę żołądka. W miejscu opaski tworzy się przewężenie żołądka. Połknięte jedzenie wpada do zbiornika nad opaską, rozciąga ten zbiornik a to daje sygnał do mózgu „koniec z jedzeniem

Przy prawidłowym wypełnieniu opaski możliwe jest zjedzenie około 30-50 ml pokarmu (to jest objętość filiżanki). Najlepiej jak pacjent chudnie 1-2 kg miesięcznie. Brak możliwości połykania pokarmu, nudności, wymioty – oznacza, że opaska jest zbyt silnie zaciśnięta. Wówczas odciąga się płyn z opaski, co zmniejsza jej ucisk na ściany żołądka.


 

 

sd konsultacje

next